1/20/2012

hipster- nowa moda

W ostatnim czasie znowu jest coraz głośniej o hipsterach. Kim są? Skąd się wzięli? I o co generalnie w hipsterstwie chodzi???

Po raz pierwszy o hipsterach usłyszałam w klasie maturalnej w styczniu. Potem przeczytałam o nich artykuł w „POLITYCE” i zaczęłam grzebać w Internecie poszukując zdjęć i opisów.

Tak naprawdę osoby, które nie są hipsterami nie potrafią podać definicji tego słowa a sami hipsterzy nie przyznają się do bycia hipsterami xd

Hipsterzy w Polsce nadal są nowością, podczas gdy angielske ulice są ich pełne. Najwiekszym skupiskiem hipsterów jest Greenvillage i Williamsburg w Nowym Jorku (bo Brooklyn jest już passe).
Hipster to osoba młoda 17-28lat. Ludzie uprawiający wolny zawód bądź studenci kierunków artystycznych. Grafik, fotograf, projektant, etc. Ma potrzebe bycia innym i wyznaczania trendów,co jest trochę śmieszne, bo większość  hipsterów posiada gadżety z jabłuszkiem, czyli podąża za trendem Apple’a.
Kawa-tylko na mieście i wyłącznie na wynos-> kubek ze Starbucks’a to jest to ;) ALE o wiele bardziej jest pożądana kawusia w oryginalnym termokubku bądź z małej kawiarenki ;)
Śniadanie najlepiej zjeść z przyjaciółmi w barze -> hipsterzy lubią bary mleczne, m.in. dlatego, że nie ma ich wielu i są unikatowe.
Ubrania- tylko z lumpeksów/charity shop’ów. Żadne retro z sieciówki nie równa się vintage.
Hipster nosi okulary w grubej oprawce (nerdy witajcie).
Rower- jak najbardziej oldschool’owy, składak, holenderka, Elektra rose(^^) a nawet ostre koło.
Muzyka- najczęściej alternatywna. Zespoły mało znane, najlepiej odkryte przez nich samych.
Hipsterzy nawet zdjęcia robią stylowym sprzętem- lustrzanka to zło. Może być polaroid (posiadam :P) a prawdziwym skarbem będzie stary ruski aparat :)
Hipster ma ciężkie życie. Musi się starać być jak najbardziej hipsterski jednocześnie wypierając się bycia hipsterem :)

3 comments:

  1. trochę mało prawdziwa charakterystyka i raczej oparta wyłącznie na stereotypach i to nie tylko na tych, które dotyczą hipsterów, ale jeszcze kilku innych rzeczy.

    ReplyDelete
  2. 90% ludzi na tym swiecie ma obsesje szufladkowania ludzi i doprawiania im geby. Opamietajcie sie ludzie! niech kazdy ubiera sie i kupuje co mu sie podoba. co komu do domu jak chata nie jego

    ReplyDelete